YS12S16-0G-Q
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
YS12S16-0G-Q
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 0.7525-5.5V 88W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14V
Voltage - Output 1 0.7525 ~ 5.5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.30" L x 0.53" W x 0.33" H (33.0mm x 13.5mm x 8.3mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 16A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9.6V
Control Features Enable, Active High
Series Y (88W)
Power (Watts) 88 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 6-SMD Module
Efficiency 94.8%