Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
ZF5S-10-03-T-WT-TR
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN FFC VERT 10POS 0.5MM SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.394
$2.394
10
$2.17835
$21.7835
25
$2.06302
$51.5755
50
$2.01495
$100.7475
100
$1.919
$191.9
250
$1.679144
$419.786
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Actuator Color | Black |
| Mating Cycles | - |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | 1.8A per Contact |
| Contact Finish | Tin |
| Height Above Board | 0.192" (4.87mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector/Contact Type | Contacts, Vertical - 1 Sided |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF) |
| Cable End Type | Straight |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Positions | 10 |
| Contact Finish Thickness | - |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | ZF5S |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Housing Color | Natural |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Flat Flex Type | FFC |
| Base Product Number | ZF5S-10 |
| Actuator Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |