Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
ZL2008EVAL1Z
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
EVALUATION BOARD FOR ZL2008
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 15A |
| Product Status | Obsolete |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 615kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 1.2V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Utilized IC / Part | ZL2008 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 12V |
| Base Product Number | ZL2008 |