ZMY3V9-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
ZMY3V9-GS18
Paket:
DO-213AB
Beschreibung:
DIODE ZENER 3.9V 1W DO213AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature 175°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-213AB
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-213AB, MELF (Glass)
Power - Max 1 W
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms