ZMY5V1-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
ZMY5V1-GS18
Beschreibung:
DIODE ZENER 5.1V 1W DO213AB
Auf Lager : 11951
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 175°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package DO-213AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 700 mV
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-213AB, MELF (Glass)
Power - Max 1 W
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 5 Ohms