USA Sealing
Produkt-Nr.:
ZUSA-HT-4971
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
Reinforced EPDM Tubing - 6mm ID
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Pressure | 145 PSI (10 bar) |
| Operating Temperature | -23°C ~ 121°C |
| Inner Diameter | 0.236" (6.00mm) |
| Color | Black |
| Material | Ethylene Propylene Terpolymer Rubber (EPDM) |
| Fluid Type | - |
| Product Status | Active |
| Outer Diameter | 0.433" (11.00mm) |
| Series | - |
| Type | Tubing |
| Length | 10.0' (3.0m) |
| Mfr | USA Sealing |
| Features | Polyester Braid Reinforced |
| Wall Thickness | 0.098" (2.50mm) |
| Package | Bulk |