ZUSAH3.55X31.5
USA Sealing
Produkt-Nr.:
ZUSAH3.55X31.5
Hersteller:
USA Sealing
Beschreibung:
Buna-N O-Ring - 3.55mm Wide x 31
Auf Lager : 31
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 1.240" (31.50mm)
Width / Cross Section 0.140" (3.55mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 1.520" (38.60mm)