ZUSAH3X50
USA Sealing
Produkt-Nr.:
ZUSAH3X50
Hersteller:
USA Sealing
Beschreibung:
Buna-N O-Ring - 3mm Wide 50mm ID
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 1.969" (50.00mm)
Width / Cross Section 0.118" (3.00mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 2.205" (56.00mm)