ZUSAH3X75
USA Sealing
Produkt-Nr.:
ZUSAH3X75
Hersteller:
USA Sealing
Beschreibung:
Buna-N O-Ring - 3mm Wide 75mm ID
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 2.953" (75.00mm)
Width / Cross Section 0.118" (3.00mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 3.189" (81.00mm)