Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
ZW-20-13-T-D-907-080
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 40 |
| Color | Black |
| Length - Post (Mating) | 0.243" (6.172mm) |
| Termination | Solder |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating) | - |
| Length - Overall Pin | 1.230" (31.242mm) |
| Contact Finish - Post (Mating) | Tin |
| Series | Flex Stack, ZW |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Stack Height | 0.907" (23.038mm) |
| Length - Tail | 0.080" (2.032mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ZW-20-13 |