ZXCL5213V26H5TA
Diodes Incorporated
Produkt-Nr.:
ZXCL5213V26H5TA
Paket:
SC-70-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.6V 150MA SC70-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 120 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SC-70-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.6V
Voltage Dropout (Max) 0.31V @ 100mA