ZXMS6005N8Q-13
Diodes Incorporated
Produkt-Nr.:
ZXMS6005N8Q-13
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 8SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Input Type Non-Inverting
Output Type N-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration Low Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 60V (Max)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Typ) 150mOhm
Supplier Device Package 8-SOIC
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Series Automotive, AEC-Q101, INTELLIFET®
Fault Protection Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Diodes Incorporated
Features Auto Restart
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3.3V, 5V