Molex
Produkt-Nr.:
0003067061
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PLUG HSG 6POS 3.68MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Positions | 6 |
| Color | Black |
| Contact Type | Male or Female |
| Row Spacing | 0.145" (3.68mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Series | 1625 |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.145" (3.68mm) |
| Connector Type | Plug |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 000306 |