Molex
Produkt-Nr.:
0009482073
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT 7POS 0.156 TIN PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.9
$1.9
10
$1.615
$16.15
80
$1.333924
$106.71392
1694
$1.018001
$1724.493694
5082
$0.933746
$4745.297172
10164
$0.912684
$9276.520176
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.449" (11.40mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 600V |
| Contact Finish Thickness - Mating | 100.0µin (2.54µm) |
| Current Rating (Amps) | 4.5A |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Molex |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Receptacle |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | Board Hooks |
| Pitch - Mating | 0.156" (3.96mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | Automotive, General Purpose, Medical, Telecommunications |
| Number of Positions | 7 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Insulation Material | Polyester |
| Contact Finish Thickness - Post | 100.0µin (2.54µm) |
| Contact Shape | Square |
| Series | KK396, 41815 |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Length - Post | 0.120" (3.05mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 000948 |