Molex
Produkt-Nr.:
0022035065
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 6POS 2.5MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.29925
$2.9925
100
$0.219545
$21.9545
1000
$0.174629
$174.629
5000
$0.149682
$748.41
10000
$0.139707
$1397.07
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.232" (5.90mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Molex |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.098" (2.50mm) |
| Contact Length - Mating | 0.138" (3.50mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | Automotive, General Purpose, Industrial, Medical, Telecommunications |
| Number of Positions | 6 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Circular |
| Series | Mini-SPOX 5267 |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | - |
| Contact Length - Post | 0.138" (3.50mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | 0.350" (8.89mm) |
| Base Product Number | 002203 |