Molex
Produkt-Nr.:
0022041121
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 12POS 2.5MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.28
$2.28
10
$1.9418
$19.418
100
$1.604265
$160.4265
1000
$1.26654
$1266.54
5000
$1.122995
$5614.975
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.461" (11.70mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 200.0µin (5.08µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Molex |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.098" (2.50mm) |
| Contact Length - Mating | 0.295" (7.49mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 12 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Friction Lock |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Square |
| Series | KK250, 5045 |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Length - Post | 0.134" (3.40mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 1 Wall |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | 0.559" (14.20mm) |
| Base Product Number | 002204 |