Molex
Produkt-Nr.:
0022112036
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.4085
$0.4085
10
$0.3325
$3.325
100
$0.24358
$24.358
1000
$0.193772
$193.772
5000
$0.166088
$830.44
10000
$0.155021
$1550.21
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.322" (8.18mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 20.0µin (0.51µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Molex |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.318" (8.08mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | Automotive, General Purpose, Medical, Telecommunications |
| Number of Positions | 3 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Friction Lock |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Finish Thickness - Post | 100.0µin (2.54µm) |
| Contact Shape | Square |
| Series | KK254, 6373 |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | White |
| Contact Length - Post | 0.187" (4.75mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 1 Wall |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | 0.630" (16.00mm) |
| Base Product Number | 002211 |