Molex
Produkt-Nr.:
0022182031
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.7125
$0.7125
10
$0.60325
$6.0325
80
$0.469538
$37.56304
945
$0.368885
$348.596325
4900
$0.324168
$1588.4232
10000
$0.301815
$3018.15
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.311" (7.90mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 15.0µin (0.38µm) |
| Current Rating (Amps) | 2.5A |
| Contact Type | Non-Gendered |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Molex |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Receptacle |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | Board Hooks |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | Automotive, General Purpose, Medical, Telecommunications |
| Number of Positions | 3 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Finish Thickness - Post | 100.0µin (2.54µm) |
| Contact Shape | Square |
| Series | KK254, 4455 |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | White |
| Contact Length - Post | 0.132" (3.35mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 002218 |