Molex
Produkt-Nr.:
0022454056
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TERM BLK 5POS TOP ENT 4.57MM PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Wire Termination | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Screw Thread | - |
| Contact Material - Plating | Phosphor Bronze - Tin Plated |
| Positions Per Level | 5 |
| Screw Material - Plating | - |
| Torque - Screw | - |
| Housing Material | Polyester, Glass Filled |
| Color | White |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 16-20 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | 42732 |
| Voltage | 600 V |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.180" (4.57mm) |
| Mating Orientation | Vertical with Board |
| Clamp Material - Plating | - |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 002245 |