SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
0033.1101
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SELECT 6POS SP6T 10A 250V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$32.2715
$32.2715
50
$25.042
$1252.1
100
$19.27056
$1927.056
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 6 |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 30.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC) |
| Approval Agency | cURus, ENEC |
| Depth Behind Flange | 22.00mm |
| Circuit | SP6T |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | 300 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | SWP |
| Type | Line Voltage Selector |
| Switch Function | On-On-On-On-On-On |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | Marking: 110V-125V-145V-160V-220V-250V |
| Package | Bulk |