SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
0033.4002
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SELECT 3POS SP3T 10A 250V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 3 |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 14.10mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC) |
| Approval Agency | CSA, SEMKO, UR |
| Depth Behind Flange | 21.00mm |
| Circuit | SP3T |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | 300 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | SWM |
| Type | Line Voltage Selector |
| Switch Function | On-On-On |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | Marking: 110-220-240 |
| Package | Bulk |