KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
009159005501906
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN SSL RCPT 5POS 2MM SOLDER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1000
$0.536702
$536.702
2000
$0.503168
$1006.336
3000
$0.48639
$1459.17
5000
$0.469614
$2348.07
10000
$0.446139
$4461.39
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Number of Positions | 5 |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | 10 |
| Housing Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Voltage Rating | 125V |
| Current Rating (Amps) | 2A per Contact |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount, Bottom Entry, Through Board |
| Fastening Type | - |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | 9159 |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Housing Color | White |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle |
| Style | Board to Board - Card Edge |
| Features | 0.80mm or 1.60mm Thick PCB |
| Package | Tape & Reel (TR) |