Rose Enclosures
Produkt-Nr.:
011818108
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
BOX ALUM UNPAINTED 7.09"LX7.09"W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Area (L x W) | 50.2in² (324cm²) |
| Color | Unpainted |
| Material | Metal, Aluminum |
| Size / Dimension | 7.087" L x 7.087" W (180.00mm x 180.00mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Weight | 5 lbs (2.3 kg) |
| Ratings | IP66, NEMA 1,2,4,4X, UL-508 |
| Design | Cover Included |
| Thickness | 0.157" (4.00mm) |
| Series | 01 |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Container Type | Box |
| Mfr | Rose Enclosures |
| Features | Watertight |
| Height | 3.976" (101.00mm) |
| Package | Bulk |