Zuhause / Fuses / 015401.5DRL
minImg
015401.5DRL
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
015401.5DRL
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC/VDC SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.853
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.063 Ohms
Color -
Approval Agency PSE, UL
Current Rating (Amps) 1.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Requires Holder, Surface Mount
Size / Dimension 0.383" L x 0.198" W x 0.150" H (9.73mm x 5.03mm x 3.81mm)
Product Status Active
Series OMNI-BLOK® 154L
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block with Holder
Voltage Rating - AC 125 V