Molex
Produkt-Nr.:
0190670071
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RING CIRC 6AWG #1/4 CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.254
$1.254
10
$1.0336
$10.336
100
$0.86165
$86.165
1000
$0.689301
$689.301
2500
$0.624682
$1561.705
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Insulated |
| Color | Blue |
| Width - Outer Edges | 0.480" (12.19mm) |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 6 AWG |
| Stud/Tab Size | 1/4 Stud |
| Thickness | 0.050" (1.27mm) |
| Series | NylaKrimp |
| Length - Overall | 1.610" (40.89mm) |
| Insulation Diameter | 0.428" (10.87mm) |
| Mfr | Molex |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Brazed Seam |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 019067 |