02015JR55PBSTR
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
02015JR55PBSTR
Beschreibung:
CAP THIN FILM 0.55PF 50V 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.02pF
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.55 pF