Zuhause / Fuses / 021501.6MRET1SPP
minImg
021501.6MRET1SPP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
021501.6MRET1SPP
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 6.83
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0707 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 215SP
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V