Zuhause / Fuses / 02153.15MXE
minImg
02153.15MXE
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
02153.15MXE
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 21.2
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.022 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CSA, K-MARK, METI, SEMKO, UL
Current Rating (Amps) 3.15 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Obsolete
Series 215
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V