021602.5H
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
021602.5H
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 2.697
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.058 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, K-MARK, PSE, SEMKO, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series 216
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V