Zuhause / Fuses / 021606.3MXESPP
minImg
021606.3MXESPP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
021606.3MXESPP
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
Auf Lager : 950
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 56.43
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0137 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, CQC, KC, PSE, UR, VDE
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 216SP
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V