Zuhause / Fuses / 0216.250TXP
minImg
0216.250TXP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0216.250TXP
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.00891
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 2.35 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 216
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V