Zuhause / Fuses / 0216.500MRET1P
minImg
0216.500MRET1P
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0216.500MRET1P
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.165
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.866 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 216
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V