Zuhause / Fuses / 0218.200TXP
minImg
0218.200TXP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0218.200TXP
Beschreibung:
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.341
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.6 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, KC, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 200 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 218
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V