Zuhause / Fuses / 0219.800MXABP
minImg
0219.800MXABP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0219.800MXABP
Beschreibung:
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 9.35
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.1635 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 150A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 219XA
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V