Zuhause / Fuses / 022401.5HXW
minImg
022401.5HXW
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
022401.5HXW
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 2AG
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.8
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0705 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, METI, UL
Current Rating (Amps) 1.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
Product Status Obsolete
Series 224
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V