Zuhause / Fuses / 02292.25HXSP
minImg
02292.25HXSP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
02292.25HXSP
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 125VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 39
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0567 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, PSE, UL
Current Rating (Amps) 2.25 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
Product Status Active
Series 229
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Voltage Rating - AC 250 V