Zuhause / Fuses / 0229.375MXP
minImg
0229.375MXP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0229.375MXP
Beschreibung:
FUSE GLASS 375MA 250VAC 125VDC
Auf Lager : 1593
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.58
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.1685 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 375 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
Product Status Active
Series 229
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Voltage Rating - AC 250 V