Zuhause / Fuses / 023001.5DRT3W
minImg
023001.5DRT3W
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
023001.5DRT3W
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE GLASS 1.5A 250VAC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 15
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.107 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, METI, UL
Current Rating (Amps) 1.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Product Status Obsolete
Series 230
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V