Zuhause / Fuses / 023002.5DRT2SW
minImg
023002.5DRT2SW
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
023002.5DRT2SW
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE GLASS 2.5A 250VAC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 50
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0498 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, METI, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Product Status Obsolete
Series 230
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V