Zuhause / Fuses / 0230.800DRT1W
minImg
0230.800DRT1W
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0230.800DRT1W
Beschreibung:
FUSE GLASS 800MA 250VAC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 3.45
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.304 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Product Status Obsolete
Series 230
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V