Zuhause / Fuses / 023302.5MXBP
minImg
023302.5MXBP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
023302.5MXBP
Beschreibung:
FUSE GLASS 2.5A 125VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 17.045
Response Time Medium Blow
DC Cold Resistance 0.0521 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, KC, PSE, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 233
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 125 V