Zuhause / Fuses / 023406.3MRET1P
minImg
023406.3MRET1P
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
023406.3MRET1P
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 37.685
Response Time Medium Blow
DC Cold Resistance 0.0168 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, KC, PSE, UL
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 234
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V