Zuhause / Fuses / 0235.400HXE
minImg
0235.400HXE
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0235.400HXE
Beschreibung:
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.06
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 1.08 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 400 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
Product Status Obsolete
Series 235
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V