Zuhause / Fuses / 02391.25MRET1P
minImg
02391.25MRET1P
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
02391.25MRET1P
Beschreibung:
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 19.525
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.198 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, KC, PSE, UL
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Product Status Active
Series 239
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V