Zuhause / Fuses / 0239.800HXEP
minImg
0239.800HXEP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0239.800HXEP
Beschreibung:
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 7.565
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.4155 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, KC, UL
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.846" L (5.50mm x 21.50mm)
Product Status Active
Series 239
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V