Zuhause / Fuses / 0251.062NAT1L
minImg
0251.062NAT1L
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0251.062NAT1L
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 62MA 125VAC/VDC AXL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.000113
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 7 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, cURus
Current Rating (Amps) 62 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
Product Status Active
Series PICO® II 251
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 125 V