Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0272001.H
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC RAD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$9.3955
$9.3955
5
$9.0573
$45.2865
10
$8.7229
$87.229
50
$6.70985
$335.4925
100
$5.703325
$570.3325
250
$5.367842
$1341.9605
500
$4.696857
$2348.4285
1000
$4.529106
$4529.106
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 0.0648 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.088 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CSA, QPL, UL |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 10kA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.235" Dia x 0.287" H (5.97mm x 7.30mm) |
| Product Status | Active |
| Series | MICRO™ 272 |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Package / Case | Radial, Can, Vertical |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Bulk |