Zuhause / Fuses / 028501.6MXRP
minImg
028501.6MXRP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
028501.6MXRP
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 7.168
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0706 Ohms
Color -
Approval Agency PSE
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series 285
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V