0293060.U
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0293060.U
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE AUTO 60A 32VDC AUTO LINK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Response Time Slow Blow
Color Yellow
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 60 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.906" L x 0.646" W x 1.205" H (23.00mm x 16.40mm x 30.60mm)
Product Status Obsolete
Series PAL™ 293
Voltage Rating - DC 32 V