Zuhause / Fuses / 0298100.ZXA
minImg
0298100.ZXA
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0298100.ZXA
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE AUTO 100A 32VDC AUTO LINK
Auf Lager : 389
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 31100
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.000562 Ohms
Color Yellow
Approval Agency cULus
Current Rating (Amps) 100 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 2kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)
Product Status Active
Series MEGA®
Voltage Rating - DC 32 V